Válasszon Ön is modern, gazdaságos kondenzációs kazánt!
A kondenzációs kazán fő előnye, hogy az égéstermék már a gázkazán belsejében lehűl 45-50 °C-ra, míg a hagyományos gázkazánok 90 °C-os füstgázt engedtek ki a szabadba. A hagyományos kazánok esetében tehát nagyon sok energia távozik a kéményen át. A kondenzációs kazánok esetében az alacsonyabb hőmérsékletű égéstermékből a kondenzátum már a készülék belsejében kicsapódik, és így leadja a benne rejlő plusz hőenergiát is. Ezt egy nagy méretű és rendkívül tagolt belső hőcserélővel érik el. A kondenzációs kazánok legkézzelfoghatóbb előnye az energiatakarékosság: Míg a legjobb hagyományos gázkazánok hatásfoka maximum 90-95%, addig a kondenzációs kazánoknál ez akár 20%-kal is több lehet. Az így adódó 110%-os hatásfok különösen hangozhat, de nem tévedés: úgy jön ki ez az eredmény, hogy a fűtőanyag energiatartamához hozzáadódik a kondenzátumból kinyerhető rejtett hőenergia is.
A kondenzációs gázkazánok felszerelési módjuk szerint lehetnek padlón állók vagy falra szereltek.
Minden álló kondenzációs kazán zárt égésterű, de nem minden zárt égésterű kazán kondenzációs elven működik. A zárt égésterű tüzelőberendezéseknél is vannak olyan hagyományos módon működő készülékek, amelyek árban, tudásban nem érik el a kondenzációs készülékek színvonalát.
Miért éri meg a kondenzációs kazánt választani?
Általános felhasználás mellett ugyanazt az eltüzelt gázmennyiséget egy kondenzációs kazán hatékonyabban tudja a fűtési rendszer irányába eljuttatni, mint egy hagyományos készülék, vagyis jobb hatásfokkal tudja elégetni ugyanazt a gázmennyiséget. A kondenzációs kazán működésekor a földgáz vagy PB-gáz égése során a gázban levő hidrogén és a levegő oxigénje egyesülnek, ennek következtében pedig a kazánban vízgőz keletkezik, amely hőenergiát bocsát ki.
Mekkora legyen a kazán teljesítménye?
Tapasztalati alapon
A kazán szükséges csúcsteljesítményét általában nem számításokkal határozzuk meg, hanem becsléssel. Számba vesszük ehhez az épület jellegét és a fűtött légköbmétert
A régi építésű, rosszul hőszigetelt épületek esetén 30-50 W/m³ teljesítmény szükséges.
A magas hővédelmű, azaz hőszigetelő téglával, vagy külön hőszigetelő réteggel ellátott épület esetén 20-30 W/m³ teljesítmény szükséges.
Hőszükséglet számítás alapján
Az épület hőszükségletét mérnök számolja ki, ami alapján megválasztható a legalkalmasabb teljesítményű készülék.
A mérnök meghatározza a ház összes, és helyiségenkénti hőigényét is. Ez minden épületben eltérő, és függ például a tájolástól, csatlakozó fűtött és fűtetlen falfelületektől, födémektől. A háznak egy kiugró, gyorsan lehűlő része magasabb hőigényű, mint például a belső közlekedő. A hőszükséglet számítás témakört részletesebben is tárgyaljuk, érdemes megtekintenie, mit tartalmaz egy ilyen kalkuláció.
A kondenzációs készülékeink között olyan megbízható márkákat talál, mint Bosch, Ariston, Immergas, Remeha, Saunier Duval és Vaillant. Amennyiben más fűtési megoldások is érdeklik nézze meg webáruházunk választékát itt.